دلم می خواهد همه ی شمائی که این مختصر را می خوانید آنطور که شایسته است نسرن پرواز را می شناختید
در سایتش در موزد او نوشته شده است .

نسرین پرواز، فعال سیاسی، زندانی سیاسی دهه‌ی ۶۰ در ایران و فعال حقوق زنان و کارگران، در تهران زاده شد. او به دلیل فعالیت‌هایش علیه نظام سیاسی حاکم در دهه‌ی ۶۰ به زندان افتاد و پس از دریافت حکم اعدام که در نهایت به ۱۰ سال حبس قطعی منتهی شد، توانست پس از ۸ سال تجربه‌ی زندان سرانجام در سال ۱۹۹۰ از زندان جمهوری اسلامی آزاد شود.

پس از آزادی از زندان، به دلیل این که او لحظه‌ای از نقد و فعالیت سیاسی پا پس نکشید، بار دیگر خود را در گیر و دار تعقیب نیروهای امنیتی و پلیس یافت. بسیاری از رفقا و دوستان او دستگیر شدند تا این که سرانجام نسرین متوجه شد دیگر نمی‌تواند در ایران بماند. در آن زمان او ایران را به مقصد انگلستان ترک کرد و در سال ۱۹۹۳ درخواست پناهندگی داد. درخواست پناهندگی او ظرف یک سال مورد تأیید قرار گرفت و از آن زمان ساکن لندن می‌باشد.

او تحصیلاتش را در حوزه‌ی روانشناسی از سر گرفت و از دانشگاه میدل‌سکس (Middlesex) با مدرک فوق لیسانس فارق‌التحصیل شد. همچنین او دیپلم Applied Systemic Theory خود را از Tavistock and Portman NHS Foundation Trust دریافت کرد و در همان جا در یک گروه مشاوره‌ی خانوادگی مشغول به کار شد.

نسخه‌ی فارسی کتاب خاطرات نسرین پرواز در سال ۲۰۰۲ به نشر رسید. نشریه‌ی فمینیست ریویو در شماره‌ی ۷۳ خود آن را  به زبان ایتالیایی برگردان. کتاب دیگر او «وسوسه این بود» که در سال ۲۰۰۸ به اتشار رسید، به روایت بیوگرافیک زندانیان مرد زندان‌های ایران پرداخت که از کشتار زندانیان سیاسی در دهه‌ی ۶۰ در ایران جان سالم به در برده بودند.

او در نقد وضعیت حقوق بشر در ایران پس از انقلاب اسلامی، در کشورهایی همچون کانادا، سوئد، آلمان و ایتالیا سخنرانی کرده است. در نمایشگاه بین‌المللی کتاب ادینبورگ، فستیوال شعر Ledbury و Eloquent Protest در ۲۰۰۸ و در سازمان‌هایی همچون امنستی و Medical Foundation حضور داشته است.

یک داستان کوتاه او با عنوان «جنگ با زنانگی» در سال ۲۰۰۳ توانست جایزه‌ی Women’s World Award را نصیب نسرین کند. او با همکاری دوست شاعرش هیوبرت مور اشعاری را که در ایران چاپ آن‌ها ممکن نبود را از فارسی به انگلیسی ترجمه و منتشر کردند.

نوشته‌های ادبی نسرین پرواز با درون‌مایه‌های بیوگرافیک و اتوبیوگرافیک در انواع مطبوعات اینترنتی از جمله نشریه‌ی MPT و  منتشر شدLive  Encounters .

و حالا با این لینک و این توضیح

مبارزه زنان در ایران – خاطرات زندان
مبارزه زنان در ایران برای آزادی و برابری و مقاومت آنان در زندان
در صورت پیش خرید این کتاب نام شما در آخر کتاب به عنوان حامیان چاپ آن درج خواهد شد

به  کتاب جدید  او دسترسی خواهید داشت
https://unbound.com/books/womans-struggle-in-iran