تکنیک یا صنعت رو به رشد بهره وری از اینترنت و عرضه کتاب های ( ئی بوک )
می رود تا جایگاه والای خود را پیدا کند.
روز نامه ” ابزرور ” می نویسد:

…سادگی اجرا، سادگی جستجو در متن ، داشتن قالب زیباتر ، منسجم بودن مطالب ، امکان عرضه یا فروش ساده تر و سریعتر ، داشتن قابلیت افزودن امکانات مالتی مدیا و … ازجمله ویژگی هایی هستند که کتاب الکترونیکی رابه عنوان یک رسانه نو پا و رو به رشد از سایر رسانه هایی از این دست ممتاز می گرداند.

اینک در کشور های غربی خرید و فروش کتاب های الکترونیک روز به روز رونق بیشتری می یابد و دارد خود را بصورت بازاری ده میلیارد دلاری نشان می دهد

… ظهور نشر الکترونیک به گونه ای که در ۲ یا ۳ سال اخیر شاهد آن بودیم، صنعت چاپ و نشر را دستخوش تحولی عظیم کرده است.

این پدیده یگانه که در کشور ما هنوز آنطور که باید مورد توجه قرار نگرفته است و گویا قرار است همچون بسیاری از پدیده های دیگر ما آخرین کشوری باشیم ” با همه توجه و هوشداری که که گذرگاه به سهم خود تا کنون داده است ” در سایر کشور ها سخت مورد بهره بر داری است.
به نقل از روزنامه پر تیراژ ” دی ولت “

… نهادهای بسیار زیادی با درک اهمیت این رسانه، به حمایت و گسترش این پدیده نوپا اقدام می کنند که قصد آنها توسعه هرچه بیشتر نشرالکترونیک و بهادادن به این پدیده است. برای مثال، نمایشکاه کتاب فرانکفورت ۷ جایزه سالیانه برای کتاب های الکترونیکی برگزیده اختصاص داده است که شامل جایزه ای ویژه به مبلغ ۱۰۰ هزار دلار می باشد…. “

نشر الکترونیک این مزایای شاخص را نسبت به نشر چاپی دارد و در کشور ما این ناشران هستند که راه بر توسعه نشر الکترونیک بسته اند و از نویسندگان و منتقدین زیادی را که حقوق بگیر دارند خواسته اند تا چشم بر این رونق جهانی نشر ببندند.
دور زدن سانسور
* نشر بدون دستکاری شده
* هزینه اندک
* توزیعی به سرعت برق و در سطح جهانی

… در حال حاضر مردم دسترسی بیشتری به اطلاعات دارند و می توانند بر اساس آن تصمیمات بهتری بگیرند. در مقایسه باقالب های رایج متنی ، کتاب های الکترونیکی در عین دسته بندی مطالب به صورت فهرست یا موضوعی، به صورت وحدت یافته تبادل آن ها با یکدیگر را همراه با سهولت جستجو فراهم میکند.