mahmood-kavir
دارند جامه از تن کشوربا همه سترگی تاریخ و استحکام ادبیات کلاسیکش و همه داشته هایش می درند تا عبرت الناسش کنند و چوب رسوائی را بر تن عریانش با بوق و کرنا در جهان بنوازند….این را می گویند ،خاکش را با توبره به تاراج بردن

حاجی، بازار رواج است رواج
کو خریدار؟ حراج است حراج!
می فروشم همه ی ایران را
عرض و ناموس مسلمانان را
رشت و قزوین و قم و کاشان را
بخرید این وطن ارزان را!
یزد و خوانسار حراج است حراج
کو خریدار حراج است حراج
بازار فروش دانش در دولت بی دانشان رواج یافته است.
مجله علمی ساینس می‌نویسد: هنوز مشخص نیست چه میزان از این مقالات و پایان‌نامه‌ها بر اساس ادعاهای واهی و دروغین نوشته شده‌اند.
در سال ۲۰۱۴، یک عضو فرهنگستان علوم ایران برآورد کرده بود که هر ساله حدود پنج هزار پایان‌نامه که برابر با ۱۰ درصد پایان‌نامه کارشناسی‌ارشد و دکترای ارائه شده در کشور است، از بازار خریداری می‌شوند.
بهزاد عطایی آشتیانی، استاد مهندسی عمران دانشگاه صنعتی شریف اظهار کرده بود که ۳۳۰ هزار پیوند به مقاله‌فروش‌ها را در جستجوی فارسی گوگل یافته‌ است.
بنا بر اعلام سایت خیبر نرخ این حراج شرم آور چنین است:
آخرین نرخ خرید و فروش پایان‌نامه در مقطع کارشناسی ارشد برای رشته‌های فنی جدا از آزمایش و نمونه تست که برخی از رشته‌های فنی باید ارائه بدهند، حدود دو میلیون و اندی تومان است. برای مقطع دکتری نیز با دو مقاله که باید ارائه شود، حدود پانزده شانزده میلیون تومان باید هزینه شود.
در رشته‌های علوم انسانی نیز برای مقطع ارشد برای خرید پایان‌نامه باید حدود یک میلیون و هشتصد تا دو میلیون تومان همراه با spss (نرم‌افزار آماری) هزینه کرد. همچنین برای خرید پایان‌نامه در مقطع دکتری نیز به مبالغ کمتر از ۱۰ میلیون تومان نباید فکر کرد.
چنین است روز بازار جهل و خرافات