IMG_0001

میخواهم به موزه های لوور و برلین و …..پیشنهاد کنم در بخش هنراسلامی این ها را هم اضافه کنند:مجسمه های بودا در بامیان. اثر طالبان

پالمیرا. اثر داعش
صدها اثر تاریخی اثر صدها داعشی هموطن
موسیقی ایرانی اثر استاد هنر علم الهدی و … را هم در یونسکو ثبت کنند
خدمات اسلام عزیز به تیاتر و باله و سینما را هم فراموش نکرده و اسکاری هم به ده نمکی بدهند
این دستاوردها را هم فراموش نکنیم:
داعش ۸هزار جلد کتاب خطی کمیاب را در موصل سوزاند
کتابسوزی در جندی شاپور پس از فتح ایران توسط اعراب، سوزاندن کتابخانه اسکندریه، سوزاندن کتاب‌ها و دفن دانشمندان در چین، نابود کردن کدکس‌های مایاها به وسیله اسپانیایی‌ها و کتاب‌سوزی‌ به وسیله نازی‌ها از مهم‌ترین این وقایع است. کتابخانه سلطنتی سامانیان در هجوم ترکان از شرق در سده ۱۱ میلادی سوزانده شد. در جریان حمله سلطان محمود غزنوی به ری نیز بخشی از کتابخانه بزرگ ری به آتش کشیده شد و بخشی دیگر به بخارا و یا به نقلی دیگر به غزنین انتقال یافت.
در سال ۵۰۲ هجری قمری به روزگار حکومت علی بن‌یوسف بن تاشفین در اندلس، بدلیل مخالفت‌های فقیهان شهر، تمام نسخه‌های کتاب احیاء علوم‌الدین تالیف محمد غزالی را در مسجد قرطبه انباشته و آتش زدند. آتش زدن دانشگاه و کتابخانه عظیم ولابی توسط اعراب دانشگاه ولابی هند در بین سالهای ۴۷۵-۷۷۵ میلادی ساخته شده بود و کتابخانه آن شامل بخش‌های متعددی از ادبیات شرقی بود. در سال۲۱۳، چین شی هوانگ امپراتور چین دستور داد همه کتاب‌ها به‌جز کتاب‌های مربوط به موضوعات پزشکی، کشاورزی و طالع‌بینی را بسوزانند.تخریب مکتوبات یهودیت در قرون وسطی، تخریب کتابخانه‌های اسکندریه در مصر در مقاطع مختلف تاریخی، کتابسوزی در آفریقای جنوبی در سال‌های ۱۹۵۵ تا ۱۹۷۱ میلادی و به آتش کشیده شدن دو کتابخانه «ملی» و کتابخانه «اوقاف» بغداد از مهمترین حوادث در این خصوص است.
جدیدترین کتابسوزی و تخریب کتابخانه‌ها طی درگیری‌های اخیر در کشور مالی بوقوع پیوسته است. طی اخبار منتشره شورشیانمسلح شمال مالی مرتبط با القاعده پیش ازرسیدن نیروهای فرانسوی-مالی وبه هنگام فرار ازشهرتومبوکتوکه در نهصد کیلومتری شمال شرقی باماکو پایتخت مالی و در لبه جنوبی صحرای بزرگ آفریقا و در ۱۵ کیلومتری شمال شاخه اصلی رود نیجر واقع شده‌است،کتابخانه معروف«احمدبابا»دراین شهررابه آتش کشیدند. این کتابخانه،یکی ازمیراث‌های مهم فرهنگی درقاره آفریقامحسوب می‌شود وحاوی هزاران نسخه خطی باارزش بسیاراست.
این از سده بیست و یکم. فکر می کنید هزار سال پیش که به ایران یورش آوردند چه کردند؟ بر شهر تیسفون و استحر و سارویه چه رفت که نشانی از آنها باقی نماند؟