یک دانشجوی دانشگاه تهران بعد از ظهر امروز مقابل دفتر رئیس دانشکده حقوق و علوم سیاسی خودکشی کرد.
به گزارش خبرنگار سخن از دانشگاه تهران، این دانشجو که سال آخر دکتری روابط بین الملل را می گذراند با خوردن سیانور مقابل مسئولین دانشکده حقوق و علوم سیاسی خودکشی کرد و در راه بیمارستان درگذشت. برخی شنیده ها حاکی از این دارد که دلیل این خودکشی مشکلات آموزشی و اقتصادی این دانشجو بوده است.
بعد از این حادثه مسئولین دانشکده با تشکیل جلسه سعی بر جلوگیری از درز خبر این خادثه به رسانه ها و طبیعی جلوه دادن آن داشته اند دکتر خجسته نیا دانشجوی دکتری سال آخر روابط بین الملل اصالتا یزدی و ساکن کوی دانشگاه تهران بود.

نظر چند تن از دانشجویان در شبکه اجتماعی

علی
حسین خجسته نیا را از نزدیک میشناختم، به حق یکی از نخبگان رشته روابط بین الملل در ایران بود و لیاقت عضویت در هیئت علمی دانشگاه تهران را داشت. ولی با وجود تلاش و پیگیری فراوان هیچ دریچه امیدی جهت جذب در هیچ دانشگاه و یا پژوهشکده ای را فراروی خود نمیدید. حسین علیرغم مشکلات فراوانی که در زندگی داشت انسانی محجوب به حیا و خوددار بود. روحش شاد و یادش در دلها ماندگار باد.

کمال
آقای دکتر حسین خجسته نیا همکلاسی دوره ارشد من بودند. هر وقت می دیدمش، بنده خدا از اینکه دانشگاه تهران و سایر دانشگاهها هی دکترا می گیرند و ارزش دکترا را به پائینتر از کارشناسی رسانده اند می نالید. چرا که الان متاسفانه تو ایران فقط رابطه برای پیدا کردن شغل مهمه نه سواد. مطمئنم اگر ایشون یک کار ماهانه یک نیم میلیونی داشت به این وضعیت نمی افتاد. لعنت بر این بی عدالتی ها که در حق ما نخبه ها می شود.

هم درد
واقعا خبر دردناکی است. دوستانی که از بیرون دارند ماجرا را نگاه میکنند میگند کار دکتر اشتباه بوده و شایدم سرزنش میکنند اما به یقین هنوز در چنین شرایطی گیر نکرده اند. من فارغ التحصیل ارشد هستم معدلم بالای ۱۸ و صاحب کتاب و ۴ مقاله ISI هستم اما متاسفانه هرجایی که برای استخدام رفتم نگاه به معرف و پارتی من کردند! در یکی از وزارتخانه ها به من گفتند معدل و اینا را ول کن… چه کسی سفارشت را کرده؟!! بله دوستان وضعیت جوانای تحصیل کرده به این سمت داره میره اما کو چشم بینا و گوش شنوا ..؟؟!!
خواهش میکنم اگر چنین شرایطی را تجربه نکردید اینطور صحبت نکنید
خدایش بیامرزد

جمالی
با تسلیت به خانواده و جامعه ی دانشگاهی به ویژه دانشجویان و اساتید دانشکده ی حقوق و علوم سیاسی.
من دوست و همکلاسی ایشان بودم. ایشان مرد بسیار کوشا و شادمانی بودند. شاید بد نباشد که شما بدانید که من ورودی سال ۷۹ دانشکده ی حقوق هستم و تا کنون سه نفر دوستان و هم کلاسی هایم در این دانشکده خود کشی کرده اند. نادر دانشجوی حقوق ورودی ۷٨، منیره کبیری دانشجوی علوم سیاسی ورودی ۷۹ و اکنون هم حسین خجسته نیا دانشجوی روابط بین الملل. هر سه از نخبه گان بوده اند و این غم انگیز است.

دانشجوی دانشکده حقوق
روحانی اومد ولی الهام امین زاده رو که یه احمدی نژادی خفنه معاون حقوقی خودش کرد. اون هم دوستان سیاسیش تو دانشکده رو تو پست هاشون نگهداشت. از جمله دکتر موسوی رئیس دانشکده رو. یعنی همون کسایی که استاد و دانشجو هشت سال تمام از دستشون نالیدن.خجسته نیا رو خیلی اذیت کردن این مدت. از جمله همین دکتر موسوی که خجسته نیا جلو دفترش خودکشی کرد

منبع:سخن آنلاین