به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، «جین استِین» نویسنده ۸۳ ساله آمریکایی دیروز خود را از بالای آپارتمانش در منهتن به پایین انداخت و جانش را از دست داد.

نویسنده معروف آمریکایی که کتاب‌های زندگینامه «بابی کندی» و «ادی سجویک» را قلم زد خود را از پنت‌هوس آپارتمانش به پایین انداخت و خودکشی کرد.

این نویسنده ۸۳ ساله خود را از بالای ساختمان ۱۵ طبقه میدان گارسیا در قسمت شرقی نیویورک در ساعت ۱۰ و ۳۵ دقیقه صبح به پایین انداخت اما تا پایین نیامد و با بالکن طبقه دهم برخورد کرد و جان خود را از دست داد.

جالب اینجاست که ۲۹ سال پیش «کارتر واندربیلت» فرزند گلوریا واندربیلت و برادر مدیر شبکه CNN نیز از همین طبقه خود را به پایین انداخت و خودکشی کرد.

استین آدم فعالی بود و زمانی که برای ادامه تحصیل به فرانسه رفت در آنجا با ویلیام فالکنر معروف و دارنده جایزه نوبل ادبیات مصاحبه کرد و بلافاصله به استخدام مجله ریویوی پاریس درآمد سپس به آمریکا بازگشت و دستیار الیا کازان کارگردان شد و نقش بسزایی در ساخت فیلم «گربه‌ای روی شیروانی داغ» با بازی پل نیومن داشت. داستان این فیلم نوشته تنسی ویلیامز بود که بخاطر همین برنده جایزه ادبی پولیتزر شد.

Image may contain: 1 person
LikeShow more reactions

Comment